Lakta-Vita

Szkoła rodzenia
i poradnia karmienia piersią
Lakta Vita

tel. 664 156 366

Opinie

Pani Dorota prowadzi swoją szkołę z prawdziwą pasją, powołaniem i profesjonalizmem. Na zajęciach panuje przemiła atmosfera, a plan spotkań wyczerpuje wszystkie niezbędne zagadnienia przygotowujące do porodu i opieki nad dzieckiem. W szkole rodzenia poznaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania i uzyskaliśmy bardzo dobrze opracowane materiały szkoleniowe, do których mogliśmy wrócić. Zajęcia były zawsze interesujące, często z dozą humoru. Polecamy z całego serca!

Karola i Łukasz

Szkoła rodzenia Lakta-Vita to chyba najlepsze miejsce, jakie mogliśmy wybrać z mężem przed urodzeniem się naszego Maleństwa. Zanim przyszliśmy na pierwsze spotkanie, miałam już dość sporą wiedzę z książek, broszur, internetu i rozmów z lekarzami i znajomymi, którą częściowo i na bieżąco przekazywałam swojemu mężowi, ale i tak oboje dowiedzieliśmy się tu wielu ciekawych rzeczy i przydatnych już teraz i po porodzie.

Pani Dorotka jest bardzo kompetentną osobą posiadającą ogromną wiedzę merytoryczną i praktyczną z racji wieloletniego doświadczenia i ciągłego dokształcania się, jest doświadczoną położną i doradcą laktacyjnym z zawodu i z zamiłowania i potrafi się tym wszystkim dzielić i pomagać w każdej sytuacji. To ona uświadomiła nam nasze prawa na sali porodowej, udzieliła niezbędnych wskazówek dotyczących pielęgnacji noworodka itd. Należę do raczej dociekliwych osób, więc szukałam informacji na temat ciąży z różnych źródeł, tym bardziej, że to moja pierwsza ciąża, a w szkole rodzenia Lakta-Vita zdobyte informacje i mnóstwo nowych ułożyły się w logiczną całość.

To naprawdę ciekawe zajęcia, przekazywane przez ciepłą i godną zaufania osobę, która ma podejście do kobiet w ciąży i ich mężów, wie co dla nich ważne i rozumie potrzeby zarówno przyszłych rodziców jak i ich dzieci. Pani Dorotka to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu, dodatkową zaletą prowadzonych przez nią zajęć jest obiektywne podejście do spraw porodu i opieki okołoporodowej, ponieważ szkoła nie działa przy żadnym szpitalu, a to daje możliwość obiektywnego spojrzenia na realia panujące we wszystkich szpitalach w Rzeszowie i wyboru tego najodpowiedniejszego dla siebie i dziecka.

Poza merytoryczną stroną zajęć w szkole rodzenia mieliśmy możliwość wykonywania ćwiczeń i masaży rozluźniających, nauczyliśmy się jak kąpać i pielęgnować naszego Maluszka. Mieliśmy też okazję zdobyć dokładne informacje dotyczące pobierania krwi pępowinowej przy porodzie, bardzo ciekawa była też dla nas wizyta pani Marysi (z jej sześciotygodniową córeczką), która opowiedziała nam o zaletach stosowania pieluszek wielorazowych i noszenia dziecka w chuście i na koniec wizyta na sali porodowej, którą myślę zawsze warto odbyć zanim podejmie się decyzję, w którym szpitalu rodzić i zanim trafi się tam do porodu.

Od siebie chciałabym jeszcze dodać, że udział w tych zajęciach był dla nas takim trochę oknem na świat, w czasie spotkań już sam kontakt z kimś, kto też tak jak ja jest w ciąży, kto ma podobne obawy, kto też czasem się gorzej poczuje i zrozumienie tego, był dla mnie ważny i dodawał otuchy, bo oprócz wsparcia pani Dorotki, sami dla siebie też byliśmy wsparciem, będąc na tym samym etapie życia i tu mam na myśli nie tylko nas kobiety w ciąży, ale też naszych mężów/partnerów, którzy przychodzili tam z nami, bo widziałam, że oni też poczuli się pewniejsi i chyba spokojniejsi.

Do brania udziału w takich zajęciach zachęcam każdego, wiedziałam o tym, że warto, kiedy sama się na nie wybierałam, a teraz po skończonym kursie jestem tego pewna tym bardziej. Ważne jest też kto takie zajęcia prowadzi i wiem, że my trafiliśmy najlepiej jak można było.

Justyna

Szkołę Lakta-Vita polecił mi znajomy. Po odbyciu kursu, ja także będę ją polecać. Zajęcia pozwalają oswoić sytuację, przekazywana wiedza jest konkretna, fachowa. Bardzo przydatna szczególnie dla panów, którzy na własną rękę rzadko szukają takich informacji, a dzięki wykładom mogą dowiedzieć się o zmianach zachodzących w ciele i umyśle kobiety i lepiej ją zrozumieć. Brzmi patetycznie, ale chyba każda z kobiet, będąca w ciąży, choć raz usłyszała z otoczenia, iż „ciąża to nie choroba”, „hormony ci wariują”. Może i nie choroba, ale rewolucja odbywająca się w organizmie kobiety wpływa na wszystkie aspekty wspólnego życia, a Lakta-Vita uczy panów szczególnej empatii niezbędnej w okresie ciąży partnerki.

Szkoła nie współpracuje z żadnym ze szpitali, dlatego informacje na temat poziomu świadczonych usług, personelu, warunków sanitarnych w poszczególnych rzeszowskich szpitalach są obiektywne.

Podczas zajęć nie są przeprowadzane żadne prezentacje produktów. Uczestnicy otrzymują wiele próbek (kosmetyków, artykułów sanitarnych), które mogą samodzielnie wypróbować i ocenić. Pani Dorota (właścicielka szkoły) zwraca natomiast uwagę na poszczególne składniki kosmetyków, podpowiadając, jaki mają realnie wpływ na dziecko (czego unikać, co bezwzględnie powinno znaleźć się w kremie, maści, płynie do kąpieli itp).

Szkoła wyposażona jest w niezbędne przybory konieczne do ćwiczeń, mycia i przewijania niemowlaka. Dlatego zajęcia praktyczne są bardzo zbliżone do warunków naturalnych. Sala świetnie przygotowana na przyjęcie kobiet w ciąży: worki do siedzenia, poduszki, piłki. Nawet panie, które niezbyt dobrze znoszą ciążę są w stanie uczestniczyć w zajęciach (pozycja leżąca).

Pani Dorota jest osobą niezwykle otwartą i serdeczną, co wpływa na niezmiernie przyjazną atmosferę podczas zajęć. Dodatkowo prowadzi poradnię laktacyjną, więc w razie problemów z karmieniem naturalnym można się do niej zgłosić po pomoc. Sądzę, że w takiej sytuacji nie do przecenienia jest fakt wcześniejszej znajomości z konsultantką laktacyjną.

Pozdrawiam

Joasia

Dorotę (nie szkołę) miałam z polecenia. Po zakończeniu zajęć polecamy i Dorotę i szkołę. Zajęcia prowadzone w sposób bardzo przyjemny i przede wszystkim bardzo kompetentny. Baaardzo dużo różnych informacji — co zapamiętamy okaże się po porodzie :). Jestem obecnie w 7. miesiącu ciąży, wciąż chodzę do pracy i brakuje mi czasu różnych informacji w poradnikach czy forach internetowych. Miesiąc szkoły rodzenia i wiem wszystko! Mnóstwo wiadomości na temat porodu i tego wszystkiego co nastąpi po porodzie. Szczerze polecimy każdemu.

Justyna i Robert

Zajęcia były bardzo ciekawe. Dużo przydatnych, aktualnych informacji. Dużo próbek n.p. kosmetyków — możemy sprawdzić co nam odpowiada. Luźna atmosfera. Dzięki tej szkole rodzenia wiem, jakie mam prawa, co może dziać się ze mną i z dzieckiem w czasie porodu. Jestem spokojniejsza. Będę polecać Lakta-Vitę znajomym.

Patrycja

Kompetencja osób prowadzących, duża wiedza w tabletce, miła atmosfera. Bardzo pozytywne jest to, że cała szkoła trwała 4 tygodnie — zapewniało to ciągłość, pozwalało na ewentualne pytania ze spotkania na spotkanie. Szkoła zachęciła nas do porodu rodzinnego. Warto polecić Lakta-Vitę innym.

Agnieszka

Fachowe, ciekawe i praktyczne porady dotyczące „logistyki” nowego życia domowego i ogarniania maluszka, miła atmosfera. Ogólnie SUPER! Polecimy Lakta-Vitę bez zastanowienia :)

Ania i Przemek

Gorąco polecamy uczestnictwo w zajęciach weekendowej szkoły rodzenia Lakta-Vita. Zajęcia prowadzone są bardzo ciekawie i profesjonalnie, zarówno teoretyczne jak i praktyczne. Prowadzące udzielają wyczerpujących odpowiedzi na nurtujące nas pytania, przygotowują do porodu i opieki nad noworodkiem. Na zajęciach panuje miła atmosfera. Zaletą tego kursu są również małe grupy i niski wymiar godzin, który pozwala w nim uczestniczyć nawet bardzo zapracowanym przyszłym rodzicom. Polecamy wszystkim.

Madzia i Boguś

Udział w szkole rodzenia Lakta-Vita był dla mnie niezwykle cennym doświadczeniem. Uświadomił mi wiele rzeczy, o których dotychczas nie myślałam. W 100% spełnił moje oczekiwania odnośnie takiego szkolenia. Niezwykle miłe i sympatyczne Panie prowadzące i z cała pewnością kompetentne w dziedzinie o której opowiadają. Do tego luźna atmosfera powoduje, że uczestnictwo w warsztatach jest czystą przyjemnością mimo powagi tematu. Gorąco polecam wszystkim, którzy są przerażeni tym, co ich czeka, a także tym, którzy są pewni siebie. Wszystkich szkolenie z całą pewnością zaskoczy.

Iwona

Zajęcia fajne, ciekawe. W prosty sposób przekazane najważniejsze informacje. Jesteśmy zadowoleni z udziału w tych zajęciach. Czujemy się teraz pewniej, wiemy, że damy sobie radę.

Ewa

Zajęcia i kadra - super! Co nam się podobało? Zobrazowanie całego czasu z dzieckiem, poród, karmienie, pielęgnacja. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w zajęciach. Z gorącym serduchem polecimy szkołę Lakta-Vita.

Zyta i Wojtek

Polecamy Lakta-Vitę ze względu na praktyczne umiejętności, małe grupy, interakcję z uczestnikami szkolenia, możliwość skorzystania z porad laktacyjnych.

Magda i Grzegorz

Prowadzące kompetentne i uśmiechnięte - tak trzymać! Tworzycie bardzo zgrany zespół - pozytywne Kobitki :) Grupa na kursie w sam raz. Sposób przekazu czytelny i prosty. Większość tematów, żeby nie powiedzieć wszystkie była przydatna. Przyszłam zielona - teraz jestem ciut spokojniejsza. :) Polecam Lakta-Vitę. Duży plus za dialog z uczestnikami.

Paulina i Mateusz

Jesteśmy w 100% zadowoleni z kursu w Lakta-Vita. Miła atmosfera, kontaktowi prowadzący z dużą wiedzą. Wszystkie tematy dobrze wyjaśnione.

Angelika i Andrzej

Zajęcia prowadzone przez osoby z wieloletnim doświadczeniem, sposób przekazu i dobór tematów interesujący, ani przez chwilę nie pomyśleliśmy, że czas spędzony w Lakta-Vita to czas stracony. Dziękujemy :) Jesteśmy bardzo zadowoleni. Tak dużo ciekawych tematów, informacji - na pewno z nich skorzystamy. Wcześniej nasza wiedza była nikła.

Joanna i Jarek

Jak najbardziej polecamy Lakta-Vitę! Szybki kurs dla początkujących, niedoświadczonych rodziców. Miła atmosfera, dużo prezentów, próbek produktów do przetestowania, wygodne siedziska.

Magdalena i Tomasz

Zajęcia super! Dobór tematów i sposób prowadzenia zajęć bardzo dobry. Szczególnie ciekawe były zajęcia dotyczące opieki nad dzieckiem/karmienie, kąpanie, przewijanie). Profesjonalnie przekazana wiedza na temat porodu, połogu i pielęgnacji dziecka.

Justyna

Super! Bardzo miła atmosfera. Otwarta, ciepła i sympatyczna prowadząca, widać, że robi to, co kocha. Kompetentna, doświadczona i zawsze chętnie i z uśmiechem odpowiada na pytania. Muzyka w tle, nastrój lamp i miękkie fotele – super nastrój. Najciekawsze warsztaty to karmienie, poród, kąpiel. Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe, szkoda, że już się skończyły...

Dziękujemy. Już polecamy znajomym.

Sylwia

Poleciłabym Lakta-Vitę. Braliśmy udział w Kursie „4 tygodnie”. Na pewno po tej szkole jestem spokojniejsza. Wiem, że poradzimy sobie z mężem w opiece nad naszym maluszkiem… Wiele cennych wskazówek i informacji.

Paulina i Jacek

Zajęcia oceniamy bardzo pozytywnie. Tematy zostały dobrane idealnie do tego, jaką wiedzę chcieliśmy wynieść z tych zajęć. Wszystkie problemy i zagadnienia zostały przekazane w sposób zrozumiały i przystępny. Atmosfera, prowadzący rewelacyjni i sympatyczni.

Polecam Lakta-Vitę za profesjonalizm!

Beata

5 z plusem :) Ciekawa tematyka zajęć, dobrana w odpowiednich blokach tematycznych. Ciekawe zajęcia dotyczące kąpieli, przewijania i karmienia. Wszystko przećwiczone na lalkach. Bardzo przydatna wiedza, która będzie wykorzystana w praktyce.

Agnieszka

Świetny dobór tematów, przystępny przekaz. Doświadczone, bezpośrednie i sympatyczne prowadzące. Ciekawe zagadnienia dotyczące połogu i pielęgnacji po cięciu cesarskim. Świetne włączenie ojca w proces pielęgnacji dziecka. Bardzo dobry pomysł weekendowej szkoły rodzenia dla par, które nie mają możliwości uczestniczenia w zajęciach czterotygodniowych. Jest to kompendium praktycznej wiedzy w pigułce, oswojenie z tematem porodu i noworodka.

Kasia i Marek

Ciekawy temat łagodzenia bólu porodowego i pielęgnacji noworodka. Super! Polecam Lakta-Vitę.

Anna

Bardzo miła i przyjazna atmosfera. Czuliśmy się bardzo komfortowo, bez skrępowania zadawaliśmy pytania. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o opiece nad dzieckiem, dzięki czemu mniej stresujemy się przyjściem naszego synka. Szczególnie przydatne były informacje dotyczące karmienia piersią, pielęgnacji maluszka. Również zagadnienia dotyczące porodu okazały się bardzo ciekawe i na pewno ta wiedza pomoże mi lepiej przejść przez poród. Z czystym sumieniem poleciłabym szkołę Lakta-Vita!

Ewelina

Podobała nam się luźna atmosfera, wspaniały kontakt z prowadzącymi, kwestie merytoryczne. Duży plus za praktyczną część zajęć.

Agata i Piotr

Szkoła robi pozytywne wrażenie, można się dużo dowiedzieć i oswoić z tematyka okołoporodową. Bardzo przyjazna atmosfera, a panie prowadzące zaangażowane, energiczne i chętnie odpowiadają na wszelkie pytania.

Ania i Łukasz

Bardzo polecamy szkołę Lakta-Vita! Jest ciekawie i komfortowo, nie tylko dla mam ale i tatusiów, którzy nie są pomijani w zajęciach. Polecamy wszystkim, którzy mają obawy w związku z pojawieniem się potomstwa na świecie :)

Paulina i Mariusz

Gorąco polecam — można się wszystkiego dowiedzieć i rozwiać wątpliwości i niewiadome. Wszyscy myślą, że takie szkoły prowadzone są przez „nawiedzone baby”, a to nieprawdą się okazało ;-) Polecamy uczestnictwo — oswaja z tematami porodu i opieki nad dzieckiem.

Agnieszka i Łukasz

Szczególnie ciekawe i przydatne były zajęcia z karmienia piersią — konkretna wiedza oraz zagadnienia z opieką nad dzieckiem. Polecam Lakta-Vitę — zajęcia odbywają się w ciągu jednego miesiąca, można zadać wiele pytań i zawsze uzyska się pomoc i odpowiedź od prowadzącej.

Magda i Michał

Zajęcia oceniam bardzo pozytywnie — dużo tematów dotyczyło porodu. Chciałabym troszkę więcej o pielęgnacji dziecka, bo te zagadnienia najbardziej mi się podobały i były najbardziej interesujące. Sposób przekazu bardzo jasny i klarowny. Spotkania odbywają się w kameralnym gronie. Spotkania trwają 4 tygodnie, a nie jak w innych szkołach 12. Prowadzący na 6+!

Ania

Najciekawsze były ćwiczenia praktyczne: przewijanie, kąpiel, karmienie, ale niemniej też zapamiętaliśmy kwestie związane z porodem. Jak najbardziej polecamy Lakta-Vitę za bezstronne i obiektywne podejście do szpitali. Mocno zauważalna pasja i radość z pracy — gigantyczny plus!

Justyna i Jacek

Atmosfera podczas zajęć bardzo przyjacielska, wesoła. Prowadzący bardzo kompetentni i z poczuciem humoru. Bardzo prosty sposób przekazania informacji okołoporodowych. Polecamy!

Ania i Jarek

Bardzo miła atmosfera, dużo cennych informacji przekazanych w bardzo zrozumiały sposób. Polecam.

Anna

Fachowo dobrane tematy, wyczerpujące wykłady, jasne tłumaczenie, ciepła i miła atmosfera, MEGA prowadząca — zawsze uśmiechnięta! Dobra kawa ;-) Szczególnie cenne były dla nas informacje o prawach rodziców w trakcie porodu, techniki uśmierzania bólu porodowego. Cenne były spotkania z położnymi i wizyty w szpitalach. Oczywiście, że polecimy — robimy to od pierwszych zajęć!

Magda i Przemek

Wspaniała atmosfera, bardzo dobry, jasny przekaz informacji, prowadząca pełna sympatii — ciepła, miła osoba, zawsze służąca pomocą. Wyjaśni każdą niejasną sytuację. Jesteśmy bogatsi o nowe informacje — nasze wątpliwości zostały rozwiane. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas — uwielbialiśmy tu przychodzić. Naprawdę cudownie spędziliśmy czas, taki nasz mały azyl. Dziękujemy za serce włożone w naszą edukację.

Bożena i Daniel

Zajęcia oceniam bardzo dobrze, zostały poruszone wszystkie najważniejsze tematy. Przyjemna atmosfera, prowadząca zaraża optymizmem! Polecamy Lakta-Vitę — wiedza przekazywana jest w sposób przejrzysty jest świetnym uzupełnieniem wiedzy zaczerpniętej z książek.

Ania i Marcin

Polecamy Lakta-Vitę. Dobry dobór tematu, sposób przekazu jasny i zrozumiały. Szczególnie przydatne ćwiczenia przy porodzie, połóg i karmienie piersią. Zajęcia trwają tylko jeden miesiąc.

Małgorzata

Rewelacja! Bardzo jasny przekaz, wszystko wytłumaczone dokładnie i bardzo zrozumiale. Szczególnie przydatne były fazy porodu, jak radzić sobie z bólem i jakie mam prawa w szpitalu. Krótki i konkretny kurs weekendowy. Bardzo miłe panie prowadzące :)

Joanna i Bartosz

Zajęcia bardzo nam się podobały, były prowadzone w miłej atmosferze, jasny przekaz, bardzo dobrzy prowadzący. Polecamy!

Kasia i Marcin

Tematyka kursu dobrana świetnie. Dla Łukasza szczególnie cenne były warsztaty z pielęgnacji maleństwa. Dla mnie cała reszta, tzn. moje prawa w szpitalu, pierwszy kontakt, poród i połóg. Przemiłe panie prowadzące. Jak najbardziej polecamy szkołę rodzenia Lakta-Vita.

Basia i Łukasz

Sposób prowadzenia zajęć: prosty i przystępny. Szczery, otwarty, fachowy i pomocny prowadzący. Dobry kontakt z uczestnikami. Wszystkie tematy były przydatne. Polecimy Lakta-Vitę ze względu na fachowe porady.

Monika i Adam

Ocena kursu — bardzo dobra. Interesujący i przystępny przekaz, luźna, ciepła atmosfera, bardzo sympatyczne prowadzące. Szczególnie ciekawy temat karmienia piersią, pielęgnacji noworodka. Dużo cennych wskazówek. Możliwość zdobycia dużej wiedzy w krótkim czasie.

Polecam

Ania

Poruszone zostały wszystkie interesujące nas tematy. Szczególnie przydatne były te, które dotyczyły zmian jakie nastąpiły w przeciągu ośmiu lat. Polecamy Lakta-Vitę :)

Aneta i Daniel

Zajęcia prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę, sympatyczną, pełną empatii, chęci pomocy. Jasny i czytelny przekaz. Dzięki zajęciom pozbyliśmy się wszelkich obaw dotyczących porodu oraz okresu bezpośrednio po porodzie. Najciekawszy był dla nas temat samego porodu i pielęgnacji malucha. Ważny plan porodu i tematyka pierwszego kontaktu. Szkoda, że to koniec zajęć. Polecimy na pewno nawet osobom spoza Rzeszowa.

Magda i Marcin

Bardzo pomocna w przygotowaniu do porodu, przejścia połogu oraz tego, co potem. Chcielibyśmy jeszcze więcej zajęć praktycznych i ćwiczeń na piłkach. Poza tym dobrze i bardzo dobrze.

Ala i Mirek

Fantastyczna atmosfera i prowadząca. Tematy istotne i ciekawe. Proponujemy rozwinąć działalność o Dom Narodzin. Zdecydowanie polecamy.

Ania i Mikołaj

Prowadzące bardzo kompetentne i bardzo cierpliwe. Atmosfera niepowtarzalna, bardzo przytulne miejsce. To nasze pierwsze dziecko — wszystkie tematy były dla nas ważne. Jeszcze więcej chcielibyśmy zajęć na temat pielęgnacji dziecka. Ogólnie — mega pozytyw.

Małgosia i Maciej

Zajęcia oceniam bardzo dobrze. Przyjacielska atmosfera, dobór tematów satysfakcjonujący. Prowadzące sympatyczne, miłe i z poczuciem humoru. Wszystkie tematy, które były poruszane były ciekawe i przydatne, szczególnie o bliskości matki z dzieckiem zaraz po porodzie. Zdecydowanie polecam szkołę Lakta-Vita. Dowiedziałam się wszystkich potrzebnych informacji o porodzie, połogu i opiece nad dzieckiem.

Agnieszka i Marcin

Bardzo dobre, ciekawe zajęcia zarówno praktyczne jak i teoretyczne. Atmosfera bardzo miła. Prowadzacy na piątkę z plusem :)

Ela i Grzegorz

Prowadzące — rewelacja, pełen profesjonalizm, pasja i zaangażowanie. Dobór tematów i sposób prowadzenia bardzo kompetentny. W związku z tym, że rodzę po raz pierwszy, wszystkie tematy były ciekawe i przydatne.

Edyta i Marcin

Bardzo przyjazna atmosfera, zajęcia z bardzo ciekawymi osobami, dużo przydatnych informacji i próbek produktów. Szczegolnie przydatne były: fazy porodu, pielęgnacja dziecka i film o porodzie.

Beata i Wojtek

Prowadzące — kompetentne osoby, odpowiednie osoby na właściwym miejscu. Atmosfera bardzo luźna, było super! Wszystkie tematy były omówione wyczerpująco. Nie boimy się porodu!

Gosia i Łukasz

Praktyczna i aktualna wiedza, szeroki zakres, ważne informacje n.t. funkcjonowania szpitali, praktyczne ćwiczenia, przyjazna atmosfera — oby tak było na sali porodowej :)… Dobrze byłoby aby lalki do ćwiczeń bardziej przypominały dziecko…

…polecilibyśmy szkołę, gdyż wiedza ludowa (od Mam, Babć, Teściowych) nie zawsze jest prawdziwa…

Aneta i Tomek

Bardzo pomocne spotkania w miłej, kameralnej grupie. Fachowa wiedza przekazywana w przystępny sposób, nastrojowa muzyka w tle, luźne, wygodne worki do siedzenia, bezpośredni kontakt z uczestnikami, „zaplecze cateringowe”, ogólny wygląd szkoły :), materiały edukacyjne :), możliwość wysłuchania różnych osób — położnych z różnych szpitali, pani z Banku Komórek Macierzystych. Super — możliwość wypróbowania gazu rozweselającego jako metody łagodzenia bólu porodowego. Indywidualne podejście do każdego z uczestników. Przedstawienie aspektu porodu z praktycznego punktu widzenia.

Polecamy wszystkim przyszłym rodzicom — na pewno uzyskają wiele cennych informacji.

Agnieszka i Dawid

Tematy bardzo przydatne, przekazane w dobry, przystępny sposób. Każde zajęcia były ciekawe.

Miła atmosfera…

Edyta i Daniel

Tematy dobrze dobrane, bardzo przydatne. Przyjemna atmosfera i położne prowadzące. Wykłady, sposób przekazu łatwy i zrozumiały dla każdego. Ćwiczenia: pozycji porodowych, kąpiel, przewijanie, sposób przystawiania dziecka do piersi znacznie ułatwiają sprawę i zmniejszą stres i nerwy.

…szkoła zrobiona bardzo profesjonalnie i z pasją.

Dominika i Marcin

Genialna atmosfera, czysty, jasny przekaz informacji. Tematy dobrze dopasowane etapami. Prowadzące znakomite i bardzo sympatyczne. Przydatne techniki łagodzenia bólu, etapy porodu, laktacja oraz pielęgnacja niemowlaka. Miłe i zaopatrzone w sprzęt miejsce szkolenia.

Powinniśmy się zapisać wcześniej na dłuższe warsztaty. Na pewno polecamy Lakta-Vitę.

Agnieszka i Wojtek

Zajęcia były prowadzone bardzo profesjonalnie, w miłej atmosferze. Możliwość zadawania pytań. Bardzo ciekawe ćwiczenia z pozycji wertykalnych i sposobów łagodzenia bółu oraz pielęgnacji noworodka. Szkoła spełniła moje oczekiwania.

Beata i Maciej

Ten czas z Wami był cudowny i ciekawy. Szczególne cenne były dla mnie informacje dotyczące karmienia piersią, pielęgnacji dziecka i połogu. Wg mnie wszystko było na wysokim poziomie; niezmiernie miła i przyjazna atmosfera. Ważne treści były jasno i klarownie przedstawione.

Kinia

Zajęcia w Lakta-Vicie były jedną z przyjemniejszych czynności przygotowujących nas do porodu. Odbywały się w kameralnej atmosferze, żadne pytania nie pozostawały bez odpowiedzi, nie były traktowane jako głupie. Można było się dzielić swoimi doświadczeniami, nawiązać koleżeńskie relacje z członkami grupy. Trochę jak cotygodniowe spotkania "psiapsiół" ;-). Dużo praktycznych zajęć — ćwiczenie pozycji do porodu, karmienia, kąpieli. Można było uzyskać rzeczowe informacje na wszystkie okołoporodowe tematy. Szkołe napewno będę polecać wszystkim zainteresowanych tematem.

Dziękujemy! :-)

Marysia i Krzyś

Zajęcia super! Bardzo miła, luźna, rodzinna atmosfera, ogromne zaangażowanie prowadzących. Wyczerpujące porady z zakresu ciąży, porodu, połogu i pielęgnacji dziecka.

Dziękujemy serdecznie :)

Odpowiednia pora spotkań, wygodne worki saco, swoboda, catering :). Gadżety dla Mamy, Taty i Dziecka, fajne, przydatne zajęcia praktyczne, obecność w sieci :). Dodatkowe materiały dydaktyczne, mała ilość spotkań :(. Odpowiedzi na pytania w pełni satysfakcjonujące.

Dziękujemy,

Iwona i Seweryn

Razem z mężem uczestniczyliśmy w Weekendowej Szkole Rodzenia. Już od pierwszych minut spodobała nam się atmosfera, która tam panowała. Tematyka zajęć była zróżnicowana i przydatna. Panie położne wraz z panią Dorotą bardzo miłe — starały się przekazać nam jak najwięcej informacji, które pomogą nie tylko podczas porodu, ale i po nim. Dawały cenne wskazówki co należy robić aby pomóc i ułatwić przyjście na świat naszemu maleństwu :) Dodatkowo wiem, że gdybym miała jakieś pytania, problemy to mogę dzwonić, a pomoc zostanie udzielona. Gorąco polecamy szkołę Lakta-Vita! Serdecznie dziękujemy pozdrawiamy!

Joanna i Kamil

Witam. Pokrótce opowiem Wam moją historię związaną z karmieniem piersią.

Już po drugim przystawianiu córki do piersi zostały one poranione. Próbowałam karmić w kapturkach, ale córka nie chciała przez nie ssać. Próbowałam więc karmić bez kapturków, a piersi z karmienia na karmienie były w coraz gorszej kondycji. Denerwowałam się na samą myśl o karmieniu, córka to wyczuwała i nie chciała łapać piersi, po przystawieniu jej do piersi zaczynała płakać tak przeraźliwie, jakby dostała kolki. Nie chciałam rezygnować z karmienia, więc ściągałam laktatorem pokarm i podawałam go córce w butelce. I ten moment zadecydował, żeby poprosić o pomoc doradcy laktacyjnego i tak trafiłam na panią Dorotę.

Zaprosiłam ją do domu, najpierw przeprowadziła ze mną wywiad jak córka jest karmiona, czyli w moim przypadku butelką, czy ssie smoczek, też córka miała smoczek. Pani Dorota sprawdziła jak córka ssie i co się okazało? Córka łapie pierś za płytko, dlatego ją tak rani, powodem tego była butelka i smoczek. Tak więc po pierwsze musiałam odstawić smoczek i butelkę. Kolejno pani Dorota pokazała mi jak prawidłowo przystawić córkę do piersi tak, żeby i dziecku i mi było wygodnie podczas karmienia. Następnie doradziła mi jak wyleczyć piersi, czym smarować itp. Zanim nauczyłyśmy się karmić z córką chwilę to trwało, w czasie nauki miałam cały czas wsparcie telefoniczne, czy sms-owe od Pani Doroty. Mogę bez wahania powiedzieć, że to dzięki niej nie poddałam się, pomimo że miałam dużo chwil zwątpienia. Teraz karmię córkę piersią i jestem bardzo szczęśliwa, bo wiem że daje córce to co najlepsze…

Każdej młodej mamie, która ma problem z karmieniem polecam Panią Dorotę. Jest profesjonalnym doradcą laktacyjnym i widać, że kocha to co robi…

Pozdrawiamy,

Edyta, Marcin i Patrysia

Razem z mężem uczęszczaliśmy na Weekendową Szkołę Rodzenia, mile ten czas wspominamy. Ja dzięki spotkaniu innych „ciężarówek” uświadomiłam sobie, że to nie tylko „ja” mam takie obawy i strachy i że jest nas więcej i każda kobieta da radę urodzić — w grupie siła! Przede wszystkim wspaniała i fachowa porada podana w sposób „po polsku”. Przewidziany termin porodu — 28. luty — nie boję się. Trzymajcie za nas kciuki!

S.

Bardzo dziękujemy za pomoc, której Pani Dorota Bassara-Nowak nam udzieliła, wszelkie rady i wskazówki podczas karmienia. Cel osiągnięty, maluszek nadal karmiony piersią i proporcjonalnie rośnie. Serdecznie polecamy.

Kaśka, Wojtek i Wiktorek

Byliśmy uczestnikami ostatniej Weekendowej Szkoły Rodzenia. Lakta-Vitę polecił mi mój lekarz prowadzący ciążę. Wraz z narzeczonym jesteśmy zadowoleni z zajęć, choć przyznam, że początkowo trochę obawiałam się tych ćwiczeń na lalkach, ale było to bardzo naturalne i przydatne, a momentami zabawne. Przed zajęciami w szkole rodzenia myśl o porodzie wywoływała u mnie trochę niepewności i strachu przed bólem, ale teraz jak pomyślę, że za miesiąc mam urodzić dzidziusia to nie mogę się doczekać tego dnia i tego momentu :) Cieszę się również, że spora część zajęć była poświęcona tematyce pielęgnacji noworodków i karmienia piersią, a nie samego porodu. Sądzę, że teraz bardziej świadomie podejdziemy do samego porodu i opieki nad synkiem. Dodatkowo miłą niespodzianką okazało się, że miałam okazję poznać i posłuchać jak wygląda poród ze strony położnych ze szpitala Miejskiego, w którym ja będę akurat rodziła. Ogólnie bardzo miła i przyjazna atmosfera. Jeśli będę miała tylko okazję to oczywiście będę polecała znajomym szkołę rodzenia Lakta-Vita.

Joanna

Razem z panią Dorotą walczyłyśmy o to, bym karmiła piersią, chociaż znacznie łatwiej byłoby „odpuścić i przejść na butlę”… Widząc dzisiaj jak moja niunia pięknie je z piersi, wiem, że porady pani Doroty okazały się bardzo pomocne, a wręcz nieocenione. Począwszy od uspokojenia mnie i dodawania mi otuchy, że będzie dobrze (a chwil zwątpienia było sporo…), pani Dorota pokazała mi wachlarz różnorodnych metod karmienia i nauczyła, że spokój i cierpliwość to klucz do sukcesu w tej kwestii. Jednocześnie interesowała się poza poradnią naszymi postępami w karmieniu i ogólnym rozwojem dziecka, okazywała dumę z tego, jak sobie radzimy. Bardzo doceniam ten kontakt i wszelkie porady i wskazówki dotyczące także diety matki karmiącej. Razem z panią Dorotą walczyłyśmy o to, bym karmiła piersią, chociaż znacznie łatwiej byłoby „odpuścić i przejść na butlę”… Widząc dzisiaj jak moja niunia pięknie je z piersi, wiem, że porady pani Doroty okazały się bardzo pomocne, a wręcz nieocenione. Począwszy od uspokojenia mnie i dodawania mi otuchy, że będzie dobrze (a chwil zwątpienia było sporo…), pani Dorota pokazała mi wachlarz różnorodnych metod karmienia i nauczyła, że spokój i cierpliwość to klucz do sukcesu w tej kwestii. Jednocześnie interesowała się poza poradnią naszymi postępami w karmieniu i ogólnym rozwojem dziecka, okazywała dumę z tego, jak sobie radzimy. Bardzo doceniam ten kontakt i wszelkie porady i wskazówki dotyczące także diety matki karmiącej.

To wszystko sprawia, że karmienie piersią to czysta przyjemność! Serdecznie polecam skorzystanie z poradni Lakta-Vita wszystkim Mamom! Warto!

Małgorzata
Zgłosiłam się do pani Doroty, ponieważ pojawił się u mnie problem z laktacją. W jednej piersi zrobił mi się zastój pokarmu, bałam się, że to może już zapalenie. Uzyskałam bardzo dobrą opiekę, dowiedziałam się, jakie błędy popełniałam przy karmieniu. Po zastosowaniu wszystkich porad, mój problem rozwiązał się już po trzech dniach. Byłam bardzo zadowolona z miłego i fachowego podejścia do mojej osoby. Szczerze polecam korzystanie z usług Lakta-Vity.
Katarzyna
Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc w trudnych dla nas momentach — dzięki fachowym poradom Maluch pije od ponad tygodnia tylko z piersi, a co więcej ładnie przybiera na wadze :) Dodatkowo dzięki temu mamie przeszły zastoje i guzy w piersiach, co pozwala w końcu czerpać więcej radości z macierzyństwa :)
Justyna

Zgłosiłam się do poradni Lakta-Vita z problemem zastoju pokarmu w piersiach, przyszłam na umówioną wizytę i zostałam bardzo mile przyjęta. Pani Dorota poświęciła mi tyle czasu ile potrzebowałam, dała cenne wskazówki, powiedziała dokładnie, co i jak mam robić żebym poczuła się lepiej. Po wizycie była ze mną w stałym kontakcie, dzwoniła, pisała SMSy — wykazała bardzo duże zainteresowanie. Dzięki jej postawie i pozytywnemu nastawieniu do pacjenta miałam pewnego rodzaju poczucie bezpieczeństwa, a przede wszystkim zaczęłam wierzyć w to, że wszystko minie i dalej będzie już dobrze. Kiedy wyleczyłam już zastój postanowiłam udać się na kolejną wizytę, aby pomogła mi ruszyć z laktacją. Ponownie otrzymałam potrzebną pomoc i zastrzyk pozytywnego myślenia. Jestem bardzo zadowolona z porad i pomocy p. Doroty. Obecnie nadal pracuję nad laktacją i pozostaję z nią w stałym kontakcie.

Jest to osoba bardzo pozytywnie nastawiona do pacjenta, wykazuje dużo empatii, zrozumienia i cierpliwości. Wszystko dokładnie objaśnia i pokazuje — zawsze służy pomocą. Mogę śmiało powiedzieć, że jest to położna, doradca laktacyjny z powołania.

Z pewnością jest osobą godną polecenia dla wszystkich mam.

Bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie.

Joanna, Sławek i Czaruś